14 Aralık Yay Burcunda Güneş Tutulması! 2020’nin Son Gökyüzü Olayının Tek Tek Burçlara Etkileri…

14 Aralık Güneş Tutulması Yay burcunun 23. derecesinde gerçekleşiyor. Somut ve soyut ikilisinin atışması ile somut kavramların galip geldiği bir tutulma seyredeceğiz. Hayatlarımızda duygusal düşüncelerimizin üç boyutlu yazıcından çıktı alır gibi somutlaşarak önümüze geldiği bir etki karşısında, umudun yeniden süper lige yükselişini hep beraber yaşayacağız.

Güneş Tutulması Rasalhague sabit yıldızının üzerinde olacaktır. Rasalhague sabit yıldızı Ophiuchus Takımyıldızında yer almaktadır. Satürn ve Venüs doğasında yer alan sabit yıldız üst yöneticilerden gelen yardımları etkilediği gibi fanatizm gibi duyguları aşırılığı da verebilmektedir. Takımyıldızında yılan toplayıcısının başı olarak nitelendirilerek şifanın da kendisi içerisinde olduğunu bizlere anlatacaktır.

Yani belki de şifa dediğiniz şey ‘yılanın başını’ bulmaktır. Hayatınıza uğrayan ve size çeşitli kötülükler yapan insanların kendi dertlerine düşmesinden de söz edebiliriz. Umarım birilerine kötülük yapmamışsınızdır. Devrimsel bitişler ya da devrimsel vazgeçişlerin çok mümkün olduğu bir süreç başlıyor.

Enfeksiyonel rahatsızlıklara, bağımlılık yapacak ilaç ya da içeceklere ve hayvan saldırılarına karşı dikkatli olunması gerektiğini söyleyebiliriz. Takımyıldızı Satürn etkisi ile görünmeyen gizli düşmanlıklar, tehlikeler ve karalama gibi iftiralara neden olabilecek olayların yaşanabileceği uyarısını yapmaktadır. İfşa ve iftira arasında ince bir çizgi olduğunu unutmamalısınız.

Yay burcu gezegen kavuşumları tutulmanın etkilerini oldukça artırıyor olacaktır. Ateş elementi yoğunluğu Merkür Yay kavuşumu zihinlerin, anıların oldukça geçmiş bağlantılı hatıraları bizlere yansıtacaktır. Koç burcundaki Mars’ın açısal desteği ile ani hareket enerjisini aktive edecektir. Fevri davranışlar da bulunmamak için dürtüsel değil de mantığın yol göstericiliğini tercih etmeliyiz.

Güneş Tutulması Yay burcunda umudun timsali olarak kırgınlıklarımızı kenara itmemizi bizden isteyecektir. Yeniden başlamak, hayata sıkı sıkıya tutunmak, ilahi adalete havale etmemizi bekleyerek bir tohumun bahar ayında kabuğunu yararak yeniden filizlenmesi gibi düşünebilirsiniz.

Bu tutulma bir şekilde sizlerin çöpü dışarı atmamak için biriktirdiğiniz çöplerin hızlıca dışarı atmanızla ilişkili olacaktır. Hani bugün atarım yarın atarım öbür gün atarım derken aslında hiçbir şeyin farkında değilsinizdir. Bir bakarsınız bir koku oluşmuştur ve onun çöp olduğunu bilirsiniz. Bunun gibi hayatınızda kalmamasını bildiğiniz ne varsa bilerek ve isteyerek bunlardan kurtulacaksınız. Şimdi bu dönemi çok dikkatli geçirmeli ve tükenmiş şeyleri artık zorlamamalısınız.

Belki de artık ”ben seni hiç tanıyamamışım” duygusunu beraberinde getirecek. Bin bir zorlukla inşa edilmiş duyguların çökmesi. Bir şeye, birisine zaten zor ısınılmışsa, soğumak da çok şiddetli oluyor. “Artık, eskisi gibi olamaz.” diye düşünüldüğü an, gerçekten de o eski ısı sağlanamayacaktır. Soğuyup, sonra tekrar ısınan insanlar varsa da onlarda bile ilk seviye yakalanmaz sanırım. İnsan karmaşık bir yapı. Henüz çözülmüş değil ama yinede insan kendini bu raddeye getirmemelidir.

Gerçek olan bir şey varsa şu dünyada sağlık ve ölüm dışında elde edilemeyecek maddi değer yok. Gözünü karartan kişi kötülükle, fesatlıkla, iftira ile de olsa istediğini elde edebilir. Bizi pisliklerden alıkoyan şey onurumuzdur. Maddi değerler, mal, mülk çok da imkânsız değil ama bir insanın sevgisini kazanmak, hele soğuduktan sonra eskisi gibi kazanmak imkânsızdır. Kaybettiğiniz servetinizi, paranızı, pulunuzu, sattıklarınızı yine alabilirsiniz ama bir insana hissettirdiğiniz hayal kırıklığını telafi etmek zordur.

Bu tutulma ile hesaplar kapanıyor. Kariyer hayatınızda ya da özel hayatınızda yeni başlangıçlara hazırlıklı olun ve yeterince dürüstseniz asla korkmayın. Çalışma sisteminizi değişime zorlayan bir tutulma olduğunu söyleyebiliriz. Öfkenizi iyi kontrol edin ve kendinize bir söz verin. Yeniden yapabilirsiniz…�

Bunları da sevebilirsiniz