BURSA İÇİN SARI UYARI!!! METEOROLOJİ UYARDI…

Bursa içMeteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; yarın sabah saatlerinde başlaması beklenen kuvvetli yağışın akşam saatlerine kadar Bursa genelinde sürmesi bekleniyor. Kuvvetli yağışın olumsuzluklara neden olabileceği belirtilirken Meteoroloji uyarı için sarı kodu kullandı. Öte yandan Bursa Valiliği de, vatandaşları meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyardı. 

Meteorolojiden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Marmara’nın güney ve doğusunda beklenen sağanak yağışların, İstanbul’un Anadolu Yakası, Sakarya, Kocaeli, Bursa, Bilecik, Yalova çevreleri kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden, sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Bursa‘da sıcaklık yarın en yüksek 12 derece olacak. 

ULUDAĞ’DA YARIN KAR VAR!

Öte yandan yarın ve çarşamba günü Uludağ’da kar yağışı etkisini gösterecek.  

BURSA VALİLİĞİ’NDEN UYARI! 

Meteorolojiden yapılan açıklamadan sonra Bursa Valiliği, vatandaşları meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı uyardı. 

Bursa Valiliği’nden yapılan açıklama şu şekilde, “Yapılan son değerlendirmelere göre; 15.12.2020 Salı günü Marmara’nın güney ve doğusunda beklenen sağanak yağışların kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, ulaşımda aksamalar ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Geçerlilik Periyodu: 15.12.2020 06:00 – 21:00 Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bunları da sevebilirsiniz