Son dakika haberi: Yılbaşında kısıtlama, kira düzenlemesi ve okullar ne zaman açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi… Koronavirüs tedbirleri kapsamında yılbaşında 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması, esnafa kira yardımı düzenlemesi ve okulların ne zaman açılacağı gibi önemli başlıkların konuşulduğu Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kritik toplantı sonrası önemli açıklamalarda bulunuyor.

Son dakika haberi… İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın açıklamalarından satır başları:

TÜRKİYE’YE KISITLAMA SÖYLEMLERİ

Son dönemde ABD ve Avrupa’da ülkemize yaptırım söylemlerinin artmış olması üzüntü vericidir. Halbuki Türkiye, Avrupa’dan yıllardır söz verdiği tam üyelik sözünü yerine getirmeyi beklemektedir. Biz komşularıyla ya da herhangi bir ülkeyle çatışma içinde olmak isteyen bir ülke değiliz. Kimsenin hakkına el uzatmadığımız gibi kimsenin de hakkımıza el uzatmasına izin vermeyiz. Nerede bir haksızlık ve ya zulüm varsa tepkimizi ortaya koyarak, adaletin tesisi için tavrımızı ortaya koyuyoruz. Ay yıldızlı al bayrağımız, dünyanın 4 bir köşesinde adalet, özgürlük ve hukuk mücadelesini temsil ediyor.

‘KARABAĞ ARTIK ŞANLI BİR ZAFERİ İMA EDİYOR’

Türkiye ve Azerbaycan bu hissiyatla öz kardeş olarak selamlaşmış ve yepyeni bir köprü inşa etmiştir. Azerbaycan, 44 gündür süren vatan muharebesini zaferle taçlandırmıştır. Dağlık Karabağ’ın vatan hasreti son bulmuştur. Karabağ artık donmuş bir ittifak değil, şanlı bir zaferi ima ediyor. Azerbaycan Bayrağı, 30 yıllık bir aranın ardından gururla dalgalanıyor.

HABERİN SATIR BAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Bunları da sevebilirsiniz