Son Dakika | Diego Maradona’nın ölümü sonrası flaş itiraf: ‘Bunun bedelini ödeyecekler!’

Futbol efsanesi Diego Armando Maradona‘nın ölümünün ardından Maradona’nın oğlundan çarpıcı bir itiraf geldi.

Diego Maradona’nın hayatını kaybetmesinin ardından yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Futbol tarihinin en özel isimlerinden Arjantinli efsane futbolcu Diego Armando Maradona’nın dünyayı yasa boğan ölümünün yankuları sürerken yeni açıklamalar geliyor.

BİR İHMAL VAR MI? 

Maradona’nın hayatını kaybetmesinin ardından “tıbbi ihmal” ve “kasten adam öldürme” suçlarından soruşturma açılmıştı. Polisler, Maradona’nın doktoru Leopoldo Luque’nin kliniğine baskın düzenleyerek her yeri didik didik aramıştı.

İTİRAFLAR GELMİŞTİ 

Maradona’nın evinde kalan hemşire Dahiana Gisela Madrid ise ifadesinde ‘sabah 6.30’da onu kontrol ettiğini ve yatağında normal bir şekilde uyuduğu’na dair yazdığı raporun yalan olduğunu itiraf etmişti. Dahiana’nın itirafı sonrası Maradona’ya son 12 saat tıbbi bir kontrol yapılmadığı da ortaya çıkmıştı.

Ardından Maradona’ya bakan hemşirenin avukatından doktorları suçlayan açıklamalar gelmiş, doktorların Maradona’ya yanlış ilaçlar verdiği iddia edilmişti.

‘DOKTORLAR BUNU NASIL BİLMEZ?’ 

Dahiana’nın avukatı Rodolfo Baque, ”Hemşire Dahiana, onu tedavi etmekten sorumlu kişi değildi. O sadece doktorun verdiği ilaçları Maradona’ya veren kişiydi. Maradona ilaçların yanında başka haplar da alıyordu (Antidepresan ve uyuşturucu) ve bu ilaçlar onun kalp hızını arttırıyordu. Doktorların bunu bilmesi lazımdı. Doktorlar nasıl olur da bunu bilmez? Hiçbir ekstra kontrol yapılmadı. Eğer kontrol yapılsaydı kalp atışı normal hızda çalışmaya devam edebilirdi. İlaçların yan etkisi hiç düşünülmedi. Bu bilgisizlik veya cahillik.” şeklinde konuşmuştu.

KONUNUN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bunları da sevebilirsiniz